SAĞLIK

Tip 1 Diyabette Tedaviye Dikkat Edilmezse Ne Olur

Tip 1 Diyabette Tedaviye Dikkat Edilmezse Ne Olur

Diyabet rahatsızlığı bildiğiniz üzere şeker hastalığı anlamına gelmektedir. Genellikle orta yaşlı ve yaşlı olan bireylerde görülse de bazen bu diyabet rahatsızlığı genç ve çocuk yaş sınırındaki kişilere kadar düşebilir. Günlük hayatınızda yediğiniz içtiğiniz şeylerin birçok hastalığı önleyici ya da doğurucu olduğunu bilerek hareket etmeniz gereklidir.

Tip 1 diyabette tedaviye dikkat edilmediğinde neler olur?

 Tedaviyi bırakırsam ne olur diye aklınızdan geçiyorsa, diyabet rahatsızlığı ilk başlarda önlenilebilir bir hastalık olarak görülse de kişi bunu dikkate almadığı sürece ciddi sıkıntılar doğurabilir doktor tedavisi ve doktor listesini doğru bir şekilde uygulamanız daha sağlıklı bir yaşam elde etmenize yol açacaktır.

Diyabetli kişinin tedaviye devam etmesi hayati önem taşır. Kısaca net olarak ölebilirsiniz diyebiliriz. Bunun nedeni ise insülini düzenli yapmazsanız hatta insülin dozlarınızı atlarsanız Tip 1 diyabette vücutta hiç insülin üretilemediği için 2. veya 3. enjeksiyonu atlamanızdan sonra kan şekerinizin çok yükselmesine ve aldığınız besinleri vücudunuzun kullanmamasına bağlı olarak şeker yüksekliği komasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu “Ketoasidoz” dediğimiz tablo, ölüm riski taşır. Bu nedenle diyabetin düzenli olarak tedavi edilmesi, örneğin bir enfeksiyon geçirdiğinizde insülin dozlarınızı vücudunuzun artan ihtiyacına göre artırıyor olmanız diyabetin sağlıklı bir şekilde izlenmesi açısındanBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir