YAŞAM

Topuklu ayakkabının ses çıkarmaması için ne yapılır

Topuklu ayakkabının sesini kesme

Merdivenlerden çıkarken, işyerinde dolaşırken veya sert zemin üzerinde dolaşırken tak tak diye gelen ayakkabı sesinden rahatsız mı oluyorsunuz veya işyerinde ayakkabı sesinizden dolayı rahatsız olanlar mı var?

Böyle durumlarda evde yapabileceğiniz çekiç, çivi ve lastik parçası işinizi çözebilir ama bunu yapabilmeniz için çivi uçlarının tamamen lastiğe gömülerek çakılması lazım. Topuğunuzun genişliği kadar bir lastik parçası keserek minik cam çivileri gibi çivilerle çakılmalıdır.

Yine bir keçe gibi sert bir cisim topuğa yapıştırıcı yardımı ile yapıştırılarak topuk sesi giderilebilir.

Evde yapılması zor olduğundan size önerimiz;

3-5 TL para ödeyerek bunu bir ayakkabı tamircisine yaptırabilirsiniz. Biçimli şekilde sizi yürürken rahatsız etmeyecek şekilde bir lastık parçası keserek topuğunuza monte edecektir.

Topuğa yapıştırılacak lastik veya keçe 0.5mm üzerinde değilse yine ses çıkacaktır. Bu ölçüye dikkat ederseniz sorun kalmayacaktır.

Çok uzun topuklu ayakkabı giyiyor ve sesinden rahatsız oluyorsanız lastik ilavesi yaptırmayın. Denge kaybı yaşatmanıza veya sesin gitmemesine neden olabilir. Ayakkabıcıya giderek topuktan biraz kestirerek lastik ilavesi yapıp aynı boyuta daha sessiz olacak şekilde ayarlama yaptırabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir